KONST / Litografier / Färglitografi 12475564
*
nr 1247 5564
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 104/250. Motivet: 51x39 cm
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2019
kl 18:07:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 18:49:01
1
1.000 kr
7/4 00:01:11
2
400 kr
7/4 00:01:11
1
450 kr (Budbetjänt)
7/4 00:03:46
2
500 kr
7/4 00:03:46
1
600 kr (Budbetjänt)
7/4 15:06:22
2
700 kr
7/4 15:06:22
1
800 kr (Budbetjänt)
7/4 15:07:58
2
900 kr
7/4 15:07:58
1
1.000 kr (Budbetjänt)
7/4 15:12:54
2
1.100 kr
8/4 18:02:03
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Läs mer om Vera Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vera nilsson
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Vera Nilsson
nr 1247 5564
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 104/250. Motivet: 51x39 cm
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 18:49:01 | 1 | 1.000 kr |
7/4 00:01:11 | 2 | 400 kr |
7/4 00:01:11 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
7/4 00:03:46 | 2 | 500 kr |
7/4 00:03:46 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
7/4 15:06:22 | 2 | 700 kr |
7/4 15:06:22 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
7/4 15:07:58 | 2 | 900 kr |
7/4 15:07:58 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
7/4 15:12:54 | 2 | 1.100 kr |
8/4 18:02:03 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk mÃ¥lare född i Jönköping 1888, död 1979.Läs mer om Vera Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vera nilsson
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09